in

Travazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür? İçine Sürülür Mü?

Travazol krem gerçekten hayat kurtaran bir krem ancak bu krem vajinaya nasıl sürülür? yada içine sürülür mü? noktasında bilinmeyenleri sizlere aktaracağız. Sorumuza cevap vermeden önce travazol kremin tam olarak ne işe yaradığı ve hangi durumlarda kullanıldığını anlatalım ki sorumuzu daha iyi anlayabilelim.

Travazol krem reçetesiz olarak satılan yüzeysel deri enfeksiyonlarının ve deri mantarlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Özellikle enfeksiyonlu, kaşıntılı, kızarık oluşmuş, egzamalı yada mantarlı deri bölgelerinin tedavisinde kullanılır.

Yani açıkçası bazen öyle durumlarda hayatımızı kaşıntımızı gideren bir kremdir ki kim icat ettiyse Allah bin kez razı olsun. Ben özellikle yüzük parmağımın egzamaya neden olması nedeniyle ne kullandıysam geçmemişti ancak hekimim bunu verdi. Kullanmamla beraber bir kaç gün içinde hem kaşıntıdan hem de kızarıklıktan eser kalmadı.

Daha sonraki dönemlerde hem ayağımda hem de kulağımız arkasında oluşan kızarıklık ve kaşıntılarda bir çok defa kullandığım ve memnun kaldığım bir kremdir kendisi. Gelin şimdi asıl konumuza vajinaya sürülüp sürülmeyeceğine sürülürse nasıl sürüleceğine bir bakalım.

Travazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Travazol krem vücudun hemen her bölgesine rahatlıkla kullanılabilecek bir kremdir. Travazol krem vajinal bölgeye sürülürken daha dikkatli olunmalıdır. Vajinal bölgeye sürerken vajinal bölgenin özellikle kuru olmasına dikkat gösterilmelidir. Travazol krem uygulanırken vajinal bölge kurulanır daha sonrasında ise krem aşırıya kaçmamak şartıyla uygulanır bir müddet kremin emilmesi beklenir. Travazol krem sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanması uygundur.

Travazol Krem Vajinanın İçine Sürülür Mü?

Travazol krem vajina iç bölgesine uygulanabilecek bir krem değildir. Bunun nedeni vajinal iç bölgesinin hem çok hassas bir yapıya sahip olması, hem ıslak olması hemde sinirsel açıdan çok yüksek sinir uçlarının olması nedeniyle travazol kremin vajina iç bölgesine uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Son olarak travazol kremin vücudumuzun hemen hemen tüm bölgelerine uygulanabilen bir krem olduğu bir gerçek. Kaşıntıyı geçirmede de gerçekten çok etkili olduğunu da kanıtlamıştır. Vajinal bölgemize de kurulamak kaydıyla uygulanabilir. Bilinmesi gereken tek husus travazol kremin vajinanın iç bölgesine uygulanamayacağıdır. Vajina iç bölgesindeki enfeksiyon ve mantarlar için hekiminize başvurarak farklı çözümler aramanız daha doğru olacaktır.

Sağlıcakla.


Değerli Ziyaretçimiz Konuyla İlgili Tüm Sorularınızı Yorum Bölümümüzden Bizlere İletebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sorularınızı
FORUM ( Uzmana Sor )
Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz.

Yazar: Anne Olunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir