in

Memenin Etrafındaki Kabarcıklar Hamilelik Belirtisi Mi?

Memenin Etrafındaki Kabarcıklar Hamilelik Belirtisi Mi?

Bu yazımızda  memenin etrafındaki kabarcıklar hamilelik belirtisi mi sorusuna cevap vereceğiz ayrıca konuyla ilgili detaylı bilgi sunacağız. Hamilelik düşünen yada düşünmeyen kişilerin memelerin etrafında bir takım kabarcıklar oluştuğunda acaba hamile miyim diye mera edebiliyorlar. Yazımızda bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirme yapacağız. Gelin şimdi duruma bir göz gezdirelim.

Konuyu daha iyi anlayabilmek adına memenin etrafında neden kabarcıkların oluştuğunu bilmemiz gerekir. Şimdi gelin memenin etrafındaki kabarcıkların neden oluştuğuna bir bakalım. Öncelikle memenin etrafında kabarcıkların oluşması bazen normaldir bazen ise bir hastalığı bağlı olarak bu kabarcıklar oluşabilir.

Memenin etrafındaki kabarcıkların oluşma nedenlerine bakacak olursak;

Memenin Etrafındaki Kabarcıklar Hamilelik Belirtisi Mi?

  1. Hamilelik ve doğum
  2. Emzirme dönemi
  3. Hızlı kilo alma
  4. Ergenliğe giriş

Bütün bu nedenlere bakacak olursak şunu görürüz memenin etrafındaki kabarcıkların oluşma nedeni kadın vücudundaki büyük hormonal değişikliklerden kaynaklanır. Emzirme döneminde emzirmeye bağlı bu kabarcıklar oluşurken, hızlı kilo almada ise aşırı yağ alımı nedeniyle yine kabarcıklar oluşur. Ayrıca ergenliğe girişte de yine memedeki büyüme ve değişime bağlı olarak bu kabarcıklar oluşur. Doğumda ise yine kadın vücudu memeleri emzirmeye hazırladığı için bu kabarcıklar oluşabilir. Bizi ilgilendiren kısım ise hamilelik kısmı. Gelin şimdi bu kısımla ilgili sizleri bilgilendirelim.

Memenin etrafındaki kabarcıklar hamilelik belirtisi midir?

Burada bilinmesi gereken çok önemli bir husus var. Memenin etrafındaki kabarcıklar hamilelik belirtisidir ancak bu ilk dönem için geçerli değildir. Yani memenin etrafındaki kabarcıklar hamileliğin ilerleyen dönemlerinde görülür. Bu kabarcıkları fark ettiğiniz de hamileliğin 3. yada 4. ayını çoktan geçmişsiniz demektir. Hamileliğin ilk ayında yani hamile olduğunuzu bilmeden memelerde böyle kabarcıkların oluşması mümkün değildir.

Kısacak özetleyecek olursak meme etrafındaki kabarcıklar hamileliğin ilk belirtilerinden değildir. Bu kabarcıklar hamileliğin ilerleyen döneminde ortaya çıkar ve hamilelik sonuna doğru artar. Sonrasında ise zaten emzirme döneminde bu kabarcıklardan süt bile çıktığı görülebilir.

Buraya kadar anlaşılacağı üzere meme etrafındaki kabarcıklara bakarak hamile olup olmadığımız ilk aşamada mümkün değildir. Bunun yerine adet gecikmesi sonrasında yapacağımız bir hamilelik testi bize en doğru sonucu verecektir. Bazı durumlarda ise yerleşme kanaması görülür ki bu hamileliğin ilk ve en belirgin özelliklerinden birisidir. Her zaman yerleşme kanaması görülmeyebileceği de unutulmamalıdır.
Sağlıcakla.


Değerli Ziyaretçimiz Konuyla İlgili Tüm Sorularınızı Yorum Bölümümüzden Bizlere İletebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sorularınızı
FORUM ( Uzmana Sor )
Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz.

Yazar: Anne Olunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir