in

İslami Yani Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

İslami Yani Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

Bu yazımızda sizlere İslami yani Hicri takvime göre bebek cinsiyeti belirleme nasıl yapılıyor hususunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Bebek cinsiyeti belirleme hamilelik öncesi ve hamilelik süresince ultrasonla bebeğin cinsiyetini öğrenen kadar merak edilen önemli bir konudur diyebiliriz. Erkek yada kız  bebek isteyenler gebelik öncesinde hicri takvime göre hamile kalıp bebek cinsiyetini belirlemeye çalışırken hamile anne adayları da ultrasonla bebeklerinin cinsiyetini öğrenene kadar İslami yani hicri takvime göre bebek cinsiyeti belirlemesi yapmaya çalışırlar.

İşin aslına bakıldığında cinsiyet belirleme yöntemlerinin tamamı bir tahminden ibarettir ve hem bilimsel hem de İslami yönden kesin bir doğruluğu yoktur. İslami yani hicri takvime göre bebek cinsiyeti belirleme de yine bir tahminden ibarettir diyebiliriz. Ancak insan yine de merak ediyor yine de şansını denemek istiyor. İşte bu yüzden sizler için İslami yani hicri takvime göre cinsiyet belirleme nasıl yapılıyor onu anlatacağız. Gelin şimdi duruma bir açıklık getirelim.

Hicri takvime göre cinsiyet belirlemede hicri yani İslami aylarla göre ve kişinin yaşına göre hesaplaması ve belirlemesi yapılmaktadır. Bu yöntemde doğum yaptığınız ve ay hesabı yapılmaktadır. Hangi yaşta ve hangi ayda  doğum yaptığınıza göre bebek cinsiyeti belirlemesi yapılmaktadır. Örneğin 23 yaşında ve nisan ayında doğum yapacaksanız bebeğinizin cinsiyeti kız olacak eğer ki 23 yaşında mayıs ayında doğum yapacaksanız bebeğinizin cinsiyeti erkek olacaktır.

hicri takvime gore cinsiyet belirleme

Hicri takvime göre cinsiye cinsiyet belirle yapmanın inançla alakalı olduğu unutulmamalıdır. Bu yönteme göre yapılacak cinsiyet belirlemenin bilimsel bir yöntem olmadığı bilinmelidir. Dinimizde de böyle bir belirlemenin olmadığı anlaşılmalıdır.

Bebeğinizin cinsiyetini belirlemenin günümüz teknolojisiyle mümkün olduğunu da bilmelisiniz. Eğer ki tüp bebek yöntemiyle hamile kalırsanız bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün olmakla birlikte ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde bu yöntemin kullanımı yasaklanmıştır.

Burada sizlere unutmamanız gereken bir şeyi hatırlatalım bebeğinizin cinsiyetine odaklanmak yerine onun sağlıkla dünyaya gelmesine, sağlıklı bir birey olmasına özen gösterilmesi çok daha doğru olacaktır. Sağlıklı bir bebek için ruhen ve bedenen sağlıklı bir annenin olması gerektiğini unutmamalı ve hem kendi sağlığınıza hem de bebeğinizin sağlığına odaklanmanızı öneririz.

Sağlıcakla.


Değerli Ziyaretçimiz Konuyla İlgili Tüm Sorularınızı Yorum Bölümümüzden Bizlere İletebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sorularınızı
FORUM ( Uzmana Sor )
Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz.

Yazar: Anne Olunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir