in

Hamilelikten Korunma Pozisyonları Nelerdir?

Hamilelikten Korunma Pozisyonları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere hamilelikten korunma pozisyonları hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususları anlatmaya çalışacağız. Hamile kalmak istemeyen ancak korunmasız cinsel ilişik yaşamak isteyen kadınların merak ettikleri hususlardan bir tanesi de hamilelikten korunma pozisyonlarıdır diyebiliriz. Peki hamilelikten korunma pozisyonlar gerçekten hamilelikten korunmada etkili midir gelin buna beraber bir bakalım.

Hamilelikten korunma pozisyonlarına geçmeden önce bilinmesi gereken bir kaç hususu sizlere aktarmaya çalışacağım. Hamilelikten korunma pozisyonlarıyla korunmak her ne kadar etkili olsa da hamilelikten korunma oranının düşük olduğu bilinmelidir.

Hamilelikten korunma pozisyonlarında dikkat edilmesi gereken kadının üstte olduğu pozisyonlardır. Bu pozisyonlarda yaşanan cinsel birliktelikte geleneksel olarak ta kullanılan geri çekme yöntemi etkili olup kullanılmaktadır. Ayrıca boşalma olsa bile spermlerin hemen dışarı akıtılması için kadının üste olduğu cinsel pozisyonlar hamilelikten korunma pozisyonları arasında yer bulur.

Şimdi görsellerle beraber hamilelikte korunmak pozisyonlarını aşağıda sizlere sunuyoruz. Hamilelikte korunma pozisyonlarında cinsel birleşme esnasında her şeyin tam kontrol edilemeyeceği bilinmelidir. Yani alttaydık üstteydik kaygısına ilişik esnasında çok dikkat edilemilebiliyor. Yine de hamilelikten korunma pozisyonları bir nebze de olsa hamilelikten korunma sağlamaktadır.

Hamilelikten korunma çok fazla önemsenmeyen bir konu halini alıyor bazen. İlişkiye girmeden önce çok düşünülmüyor bu husus. Sonrasında ise acaba hamile kalırsam derdine düşünülüyor. Bilimsel olmayan yöntemlere başvuruluyor bu da her zaman çözüm sağlamayınca hamile kalınıyor ve sorunlar artıp gidiyor.

Bütün bu nedenlerden ötürü hamilelikten korunma noktasında bizlerin size önerisi her zaman bilimsel korunma yöntemleridir. Bilinmesi gereken en önemli husus ise eğer hamilelikten korunmak isteniyorsa bu yöntemlerin önemli bir çözüm sunmadığı bilinmelidir. Geri çekme yöntemi de kullanılsa spermin akıtılması yöntemi de kullanılsa bu hamileliği önlemek için yeterli olmayacağı bilinmelidir.

Hamilelikten korunmanın en etkili ve en kolay çözümü kondomdur. Kondom hem ulaşması kolaydır, hem ucuzdur hem de bilimsel olarak hamilelikten korunma yöntemleri içinde en etkili korunma yöntemlerinden bir tanesidir.

Cinsel birleşme esnasında yukarıda gösterdiğimiz hamilelikten korunma pozisyonlarına çok dikkat etmek mümkün olmayabiliyor. Bu nedenlerden ötürü bizlerde bilimsel korunma yöntemlerini sizlere tavsiye etmekteyiz.

Sağlıcakla.


Değerli Ziyaretçimiz Konuyla İlgili Tüm Sorularınızı Yorum Bölümümüzden Bizlere İletebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sorularınızı
FORUM ( Uzmana Sor )
Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz.

Yazar: Anne Olunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir