in

Eczanede Satılan En İyi Et Beni İlacı Hangisidir?

Eczanede satılan et beni ilacı hakkında bilgi vermeden önce konuya biraz açıklık getirelim. Et beni insan vücudunda bazen doğuştan, bazen yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kahverengi küçük bir et parçasıdır. Gerek sağlık açısından gerekse görüntüsünün rahatsızlık vermesi nedeniyle insanlar bu et beninden kurtulmak isterler.

Et beni nedir?

Et beni çoğunlukla boyunda yada koltuk alt bölgesinde çıkan, herhangi bir şikayete yol açmayan, kahverengimsi renkte, boyutları 1mm ile bir kaç santim arasında değişebilen bir tür cilt lezyonudur.

Et benlerinin temelinde  kalıtsal yapı, aşırı kilo, şeker hastalığı gibi nedenler yer alır. Aşırı kilo ve gebelikte et benlerini tetikleyebilir.

Et beni normal benlerden nasıl ayırt edilir?

Et beniyle normal beni ayırt etmenin en kısa yolu benlerin köklerine bakmaktır. Et beninin kökü yoktur küçük bir boru gibi yapıyla deriye bağlanırken normal benlerin kökü kalındır ve deriye geniş bir alanla bağlantı kurarlar. Et benleri tıbben tamamen zararsız olmakla beraber kanserli dokuya dönüşmeyeceği de bilinmelidir.

Tıbben her hangi bir sıkıntı oluşturmayan et benlerinden genel itibariyle insanlar görsel güzelliği bozması nedeniyle kurtulmak istemektedirler. Bunun bir çok yolu olsa da en kesin sonuç genelde basit bir cerrahi işlemdir diyebiliriz. Ancak bu cerrahi işlemi yaptırmak istemeyenler çeşitli ilaçları kullanarak yine bu et benlerinden kurtulmaları mümkündür. Bu ilaçları kafamıza göre kullanmamamız gerektiğini ve bir cildiye hekimine başvurduktan sonra kullanmamız gerektiğini hatırlatalım. Şimdi gelin bu ilaçlara bir göz gezdirelim.

Eczanede Satılan En Etkili Et Beni İlaçları Listesi

1-Podofilm Topical Solüsyon

Eczanede satılan et beni ilaçları arasında en iyi ve en çok kullanılan bir ilaçtır. Siğil tedavisiyle birlikte et beni tedavisinde de kullanılan bu ilaç oldukça etkili ve kulanım oranı yüksektir. Bu ilacı hekim tavsiyesi olmadan kullanamayacağınızı bilmelisiniz.

2- Siğilex Solüsyon

Genellikle bireysel kullanımda üst sıralarda olan siğilex kolay kullanımı ve et beni tedavisinde etkili olduğu için oldukça tercih edilen bir ilaçtır. Solüsyonu kullanmadan önce et beni iyice temizlenerek kurutulur ve sonrasında ilacın içinden çıkan bant et beninin üzerine yapıştırılır. Sonrasında ise bantın ortasına siğilex losyon damlatılır. Su ile temastan kaçınılmalıdır.

3- Endwarts Siğil Kalemi

Et beni tedavisinde oldukça çok kullanılır. Kullanımı son derece kolay olan endwarts siğil kalemi et beni üzerine iki üç defa dokundurularak kullanılmaktadır. Bir iki hafta bu şekilde uygulama devam etmelidir.

4- Verrutol Siğil Solüsyonu

Et beni tedavisinde oldukça etkili olan bu ilaç günde 2-3 kez kullanılmaktadır. Bu solüsyonu 5-6 hafta boyunca kullanılması gerekmektedir.

Burada bizlerin sizlere açıklamasını yaptığımız ilaçların hekiminizin tavsiyesi ve önerisiyle kullanılması gerektiğini unutmayın. Bu tür tedavilerde mutlaka hekiminize başvurmalı onunla yapacağınız istişare sonunda bu ilaçları kullanmanız en doğrusu olacaktır.

Sağlıcakla.


Değerli Ziyaretçimiz Konuyla İlgili Tüm Sorularınızı Yorum Bölümümüzden Bizlere İletebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sorularınızı
FORUM ( Uzmana Sor )
Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz.

Yazar: Anne Olunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir